Et kraftfuldt padelbat til spillere, der vil dominere offensivt med høj fart og kontrolleret præcision.
Bullpadel Vertex Advance 26 er udviklet til øvede og intensive spillere, der søger et bat med maksimal power uden at miste kontrollen. Den diamantformede hovedform giver ekstra slagkraft i det offensive spil, mens den balancerede respons gør battet stabilt og præcist i alle spillets faser. Et ideelt valg til spillere, der vil tage initiativet og afslutte pointene med autoritet.
Air React Channel En aerodynamisk rammekonstruktion, der gør battet let, agilt og hurtigt i luften – perfekt til eksplosive slag og hurtige reaktioner.
TopSpin-overflade Ru overfladestruktur, der forbedrer grebet i bolden og giver bedre muligheder for spin og variation i slagene.
Evalastic-kerne og Glaphite-materiale Den elastiske kerne sikrer komfort og god boldføling, mens kombinationen af carbon og glasfiber giver høj holdbarhed og effektiv boldafgang.
Farve: Black/Red.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Sort |
| Kerne: | Middelhård |
| Hovedform: | Diamant |
| Vægt: | Standard (360-375 g) |
| Balance: | Høj (Hovedtung) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Carbon |
| Niveau: | Øvet / Turneringsspiller |
| Spillertype: | Power |
| Overflade: | Carbon / Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Ru |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Vælg den rigtige streng
Vi har en række strengtyper at vælge i mellem, som hver især bidrager med bestemte spilleegenskaber. Der er både strenge designet med fokus på kontrol, power, komfort eller spin. I oversigten, hvor du skal vælge en streng, kan du ud for hver streng se hvilke spilleegenskaber de tilføjer til din opstrengning.
Hårdheden af din opstrengning har betydning for din ketchers spilleegenskaber.
Et kraftfuldt padelbat til spillere, der vil dominere offensivt med høj fart og kontrolleret præcision.
Bullpadel Vertex Advance 26 er udviklet til øvede og intensive spillere, der søger et bat med maksimal power uden at miste kontrollen. Den diamantformede hovedform giver ekstra slagkraft i det offensive spil, mens den balancerede respons gør battet stabilt og præcist i alle spillets faser. Et ideelt valg til spillere, der vil tage initiativet og afslutte pointene med autoritet.
Air React Channel En aerodynamisk rammekonstruktion, der gør battet let, agilt og hurtigt i luften – perfekt til eksplosive slag og hurtige reaktioner.
TopSpin-overflade Ru overfladestruktur, der forbedrer grebet i bolden og giver bedre muligheder for spin og variation i slagene.
Evalastic-kerne og Glaphite-materiale Den elastiske kerne sikrer komfort og god boldføling, mens kombinationen af carbon og glasfiber giver høj holdbarhed og effektiv boldafgang.
Farve: Black/Red.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Sort |
| Kerne: | Middelhård |
| Hovedform: | Diamant |
| Vægt: | Standard (360-375 g) |
| Balance: | Høj (Hovedtung) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Carbon |
| Niveau: | Øvet / Turneringsspiller |
| Spillertype: | Power |
| Overflade: | Carbon / Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Ru |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Kontakt os på:
+45 65 90 66 90
Du er også velkommen til at sende en e-mail til: info@ketshop.dk
Vi besvarer din e-mail indenfor 24 timer på hverdage.
Butik: