Et komfortorienteret padelbat, der kombinerer power, kontrol og skånsom spilfølelse.
Bullpadel Vertex 05 W Cloud er udviklet til kvindelige padelspillere, der ønsker høj ydeevne uden at gå på kompromis med komforten. Battet er baseret på Vertex 05 Woman-modellen, men er opgraderet med en Cloud EVA + Elastic Fiber-kerne, som giver en blød og støddæmpende følelse i slaget. Den nye trekantede hjertekonstruktion bidrager til øget stabilitet og præcision, hvilket gør battet ideelt til spillere, der vil kombinere kraftfuldt spil med god kontrol og skånsom belastning af led.
Cloud EVA + Elastic Fiber Giver en blød og dæmpet slagfølelse, der øger komforten og reducerer belastningen på arm og albue.
Trekantet hjertekonstruktion Forbedrer stabiliteten og sikrer mere præcise slag – også ved høj intensitet.
Power og kontrol i balance Designet til spillere, der ønsker et alsidigt bat med både slagkraft og god spilfølelse.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Brun |
| Kerne: | Blød |
| Hovedform: | Diamant |
| Vægt: | Light (345-360 g) |
| Balance: | Høj (Hovedtung) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Øvet / Turneringsspiller |
| Spillertype: | Kontrol |
| Overflade: | Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Ru |
| Køn: | Dame |
| Cover: | Medfølger ikke |
Vælg den rigtige streng
Vi har en række strengtyper at vælge i mellem, som hver især bidrager med bestemte spilleegenskaber. Der er både strenge designet med fokus på kontrol, power, komfort eller spin. I oversigten, hvor du skal vælge en streng, kan du ud for hver streng se hvilke spilleegenskaber de tilføjer til din opstrengning.
Hårdheden af din opstrengning har betydning for din ketchers spilleegenskaber.
Et komfortorienteret padelbat, der kombinerer power, kontrol og skånsom spilfølelse.
Bullpadel Vertex 05 W Cloud er udviklet til kvindelige padelspillere, der ønsker høj ydeevne uden at gå på kompromis med komforten. Battet er baseret på Vertex 05 Woman-modellen, men er opgraderet med en Cloud EVA + Elastic Fiber-kerne, som giver en blød og støddæmpende følelse i slaget. Den nye trekantede hjertekonstruktion bidrager til øget stabilitet og præcision, hvilket gør battet ideelt til spillere, der vil kombinere kraftfuldt spil med god kontrol og skånsom belastning af led.
Cloud EVA + Elastic Fiber Giver en blød og dæmpet slagfølelse, der øger komforten og reducerer belastningen på arm og albue.
Trekantet hjertekonstruktion Forbedrer stabiliteten og sikrer mere præcise slag – også ved høj intensitet.
Power og kontrol i balance Designet til spillere, der ønsker et alsidigt bat med både slagkraft og god spilfølelse.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Brun |
| Kerne: | Blød |
| Hovedform: | Diamant |
| Vægt: | Light (345-360 g) |
| Balance: | Høj (Hovedtung) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Øvet / Turneringsspiller |
| Spillertype: | Kontrol |
| Overflade: | Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Ru |
| Køn: | Dame |
| Cover: | Medfølger ikke |
Kontakt os på:
+45 65 90 66 90
Du er også velkommen til at sende en e-mail til: info@ketshop.dk
Vi besvarer din e-mail indenfor 24 timer på hverdage.
Butik: