Et let og kontrollerende padelbat til spilleren, der vil styre spillet med præcision.
Bullpadel Indiga CTR 26 er udviklet til spillere, der prioriterer kontrol, manøvredygtighed og komfort i deres spil. Battets ultralette konstruktion gør det nemt at håndtere, mens fokus på præcision gør det ideelt til et teknisk spil baseret på placering og tempo. Det er et oplagt valg for udviklende spillere eller for dem, der foretrækker et stabilt og kontrolleret spil fra baglinjen og ved nettet.
Rund form og lav balance Giver maksimal kontrol og gør battet meget let at styre – perfekt til præcise placeringer.
Polyglass-fiberoverflade Sikrer en behagelig slagfølelse og god boldafgang uden at gå på kompromis med kontrollen.
SoftEva-kerne Absorberer vibrationer effektivt og giver høj komfort samt et blødt og tilgivende touch.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Grå |
| Kerne: | Blød |
| Hovedform: | Rund |
| Vægt: | Standard (360-375 g) |
| Balance: | Lav (Hovedlet) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Begynder / Let øvet |
| Spillertype: | Kontrol |
| Overflade: | Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Glat |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Vælg den rigtige streng
Vi har en række strengtyper at vælge i mellem, som hver især bidrager med bestemte spilleegenskaber. Der er både strenge designet med fokus på kontrol, power, komfort eller spin. I oversigten, hvor du skal vælge en streng, kan du ud for hver streng se hvilke spilleegenskaber de tilføjer til din opstrengning.
Hårdheden af din opstrengning har betydning for din ketchers spilleegenskaber.
Et let og kontrollerende padelbat til spilleren, der vil styre spillet med præcision.
Bullpadel Indiga CTR 26 er udviklet til spillere, der prioriterer kontrol, manøvredygtighed og komfort i deres spil. Battets ultralette konstruktion gør det nemt at håndtere, mens fokus på præcision gør det ideelt til et teknisk spil baseret på placering og tempo. Det er et oplagt valg for udviklende spillere eller for dem, der foretrækker et stabilt og kontrolleret spil fra baglinjen og ved nettet.
Rund form og lav balance Giver maksimal kontrol og gør battet meget let at styre – perfekt til præcise placeringer.
Polyglass-fiberoverflade Sikrer en behagelig slagfølelse og god boldafgang uden at gå på kompromis med kontrollen.
SoftEva-kerne Absorberer vibrationer effektivt og giver høj komfort samt et blødt og tilgivende touch.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Grå |
| Kerne: | Blød |
| Hovedform: | Rund |
| Vægt: | Standard (360-375 g) |
| Balance: | Lav (Hovedlet) |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Begynder / Let øvet |
| Spillertype: | Kontrol |
| Overflade: | Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Glat |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Kontakt os på:
+45 65 90 66 90
Du er også velkommen til at sende en e-mail til: info@ketshop.dk
Vi besvarer din e-mail indenfor 24 timer på hverdage.
Butik: