Et let og alsidigt padelbat til spilleren, der vil kombinere kontrol, fart og spilkomfort.
Bullpadel Ionic Light 26 er designet til krævende spillere, der ønsker et bat med høj præcision uden at give afkald på power. Den lette konstruktion gør battet nemt at manøvrere og reducerer træthed, mens det komfortorienterede design sikrer en behagelig og kontrolleret spiloplevelse. Med sin balancerede ydeevne er battet velegnet til spillere, der vil dominere både i offensiven og defensiven.
Hybrid form og medium balance Giver en ideel kombination af kontrol og slagkraft, så du nemt kan skifte mellem angreb og forsvar.
Letvægtskonstruktion Sikrer hurtigere reaktioner, bedre håndtering og mindre belastning under lange kampe.
Komfortorienteret opbygning Giver en stabil og tryg fornemmelse i hvert slag og passer til mange forskellige spillestile.
Farve: Light.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Beige / Blå |
| Kerne: | Middelhård |
| Hovedform: | Hybrid |
| Vægt: | Light (345-360 g) |
| Balance: | Even balance |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Begynder / Let øvet / Motionist |
| Spillertype: | Allround |
| Overflade: | Carbon / Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Mønstret |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Vælg den rigtige streng
Vi har en række strengtyper at vælge i mellem, som hver især bidrager med bestemte spilleegenskaber. Der er både strenge designet med fokus på kontrol, power, komfort eller spin. I oversigten, hvor du skal vælge en streng, kan du ud for hver streng se hvilke spilleegenskaber de tilføjer til din opstrengning.
Hårdheden af din opstrengning har betydning for din ketchers spilleegenskaber.
Et let og alsidigt padelbat til spilleren, der vil kombinere kontrol, fart og spilkomfort.
Bullpadel Ionic Light 26 er designet til krævende spillere, der ønsker et bat med høj præcision uden at give afkald på power. Den lette konstruktion gør battet nemt at manøvrere og reducerer træthed, mens det komfortorienterede design sikrer en behagelig og kontrolleret spiloplevelse. Med sin balancerede ydeevne er battet velegnet til spillere, der vil dominere både i offensiven og defensiven.
Hybrid form og medium balance Giver en ideel kombination af kontrol og slagkraft, så du nemt kan skifte mellem angreb og forsvar.
Letvægtskonstruktion Sikrer hurtigere reaktioner, bedre håndtering og mindre belastning under lange kampe.
Komfortorienteret opbygning Giver en stabil og tryg fornemmelse i hvert slag og passer til mange forskellige spillestile.
Farve: Light.
| Mærke: | Bullpadel |
|---|---|
| Farve: | Beige / Blå |
| Kerne: | Middelhård |
| Hovedform: | Hybrid |
| Vægt: | Light (345-360 g) |
| Balance: | Even balance |
| Rammeprofil: | 38 mm |
| Rammemateriale: | Glasfiber |
| Niveau: | Begynder / Let øvet / Motionist |
| Spillertype: | Allround |
| Overflade: | Carbon / Glasfiber |
| Overfladestruktur: | Mønstret |
| Køn: | Unisex |
| Cover: | Medfølger ikke |
Kontakt os på:
+45 65 90 66 90
Du er også velkommen til at sende en e-mail til: info@ketshop.dk
Vi besvarer din e-mail indenfor 24 timer på hverdage.
Butik: